Tradiční výrobek pro hospodyňky.....JELEN!

13.6.2017

JELENí produkty usnadní život každé hospodyňce!

Tradiční výrobek pro hospodyňky.....JELEN!

Jelen: Ze sklepa až do výloh obchodů

Bohatá historie legendárního mýdla s jelenem se začala psát někdy v první polovině 19. století. S výrobou tehdy začal obyčejný řezník od Liberce Georg Schicht. Zpočátku Schicht a jeho synové dále operovali z „továrny“ ve svém domku v Rynolticích. V roce 1882 však popularita jejich jádrového mýdla vzrostla natolik, že byla výroba v tak malém měřítku dále neudržitelná. Došlo tak na stěhování na střekovské nábřeží v Ústí nad Labem, kde se Schichtovi usídlili v moderním komplexu s mydlárnou. Pozvolný rozvoj pokračoval a mýdlo s jelenem bylo populární ve stále větším počtu domácností – nejen v českých zemích, ale i v rámci celé Evropy. Heslo „Nakupuj levné suroviny, prodávej levně dobré zboží“ neslo své ovoce.

Schichtovy závody se vezly na vlně pokroku

Už v roce 1878, mnoho let před svou smrtí (zemřel v r. 1907), předává zakladatel firmy Georg Schicht závod svým čtyřem synům, z nichž byl nejschopnějším Johann. Ten se ve své době věhlasem řadil mezi takové persóny, jako byli průmyslníci Baťa či Škoda. Všichni synové však po otci podědili vlohy k podnikání a tak rodinná firma jen vzkvétala. Z velké části za to mohly progresivní a pokroková opatření, která v mnoha případech předběhla svou dobu.

To se týkalo kupříkladu mohutných investic do marketingu a reklamy. Již rok po založení ústeckého závodu zaměstnávala prvního obchodního cestujícího. Objevovaly se inzeráty v tisku, velkoplošné plakáty vylepované ve městech i plechové cedule dodávané do obchodů. Stálým odběratelům byly pro zákazníky věnovány propagační brožury a předměty, jako např. Schichtův kalendář. Vyhlašovaly se také různé spotřebitelské soutěže a později se firma nebránila ani natáčení reklamních spotů. Marketingová centrála společnosti sídlila ve Vídni a zaměstnávala odborníky z celého Rakouska-Uherska. Nejspíš i vy už jste zaslechli jeden z jejích nejslavnějších sloganů: „Čistota půl zdraví!“.

Jelen - jádrové mýdlo

S tradičním jádrovým mýdlem ručně přeperete i tu nejodolnější špínu. Ekologický, hypoalergenní, cenově výhodný a univerzální prací prostředek používaly už naše babičky, jeho účinnost ovšem potvrzují i nové nezávislé testy. Praní s Jelenem je přitom hračka: prádlo namočíte, potřete mýdlem a ručně promnete. Dodává se v 200g balení.

Jelen tekutý

Nejen milovníci lesní zvěře ocení Jelena pro ruční praní v praktické tekuté formě. Tekuté mýdlo na ruční praní vychází z tradiční receptury jádrového mýdla jelen, i ono je tak šetrné k přírodě a vhodné pro alergiky. S úspěchem jej lze použít nejen pro ruční praní, ale také k předpírce špinavého prádla. Pozor: Jelen tekutý pění a tak se nehodí k použití do pračky. Dodává se v 500ml balení.

Jelen mýdlový prací prášek

Jedinečný přípravek vyrobený z klasického mýdla z přírodních surovin a bez syntetických látek (tenzidů a saponátů) nemá na českém trhu obdoby. Také tento jelen je ekologický a vhodný pro alergiky. Osvědčená receptura zaručí úspěch při každém ručním praní. Dodává se v 350g nebo 3kg balení.

Jelen gel 3 l

Jelení novinka vyniká především vysokou prací účinností. Jelen gel obsahuje odpěňovače, takže jej lze kromě ručního praní s úspěchem použít také do pračky. Gel lze použít do maximální teploty 60°C, při vyšších teplotách ztrácí svou účinnost. Dodává se v ekonomickém 3l balení.

Jelen Sport gel 1,5 l

Tekutý prací prostředek pro aktivní sportovce. Tento Jelen se dokonale postará o veškeré prodyšné funkční prádlo, membránové oblečení, elastan a látky ze syntetických i přírodních vláken. Dodává se v praktickém 1,5l balení.

Kategorie